52 درصد از گستره شیروان را منابع طبیعی تجدید شونده تشکیل می دهد

ساخت وبلاگ
چکیده :   52 درصد, از گستره, شیروان, را منابع, طبیعی, تجدید, شونده, تشکیل, می دهد شیروان- ایرنا- رئی... با عنوان : 52 درصد از گستره شیروان را منابع طبیعی تجدید شونده تشکیل می دهد بخوانید :

 

52 درصد, از گستره, شیروان, را منابع, طبیعی, تجدید, شونده, تشکیل, می دهد

شیروان- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان گفت: منابع طبیعی تجدید شونده 52 درصد از گستره منابع طبیعی این شهرستان را شامل می شود که با توجه به شرایط آب و هوایی و نوع پوشش گیاهی بیشتر دارای مراتع ییلاقی است.

 

هادی جواهری سه شنبه در آیین غرس نهال در شیروان اظهار کرد: گستره شهرستان 400 هزار هکتار است که 290 هزار هکتار آن به صورت منابع طبیعی تجدید شونده و 110 هزار هکتار جزو اراضی مستثنیات قانونی شخصی شامل زمین های زراعی، باغ ها، جاده ها و محوطه های روستا و شهرها است.
وی در ادامه بر مشارکت اجتماعی مردم در ایجاد و حفظ و نگهداری از فضای سبز تاکید کرد و گفت: در هفته درختکاری 18 هزار اصله نهال در عرصه های منابع طبیعی شهرستان غرس و توزیع می شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان همچنین گفت: دخالت دادن شهروندان در امور اجتماعی، فرهنگی، محیط زیستی و هرآنچه مرتبط با آنهاست نتیجه بهتری را در دستیابی به اهداف موجب خواهد شد.
وی افزود: در اولین روز از هفته درختکاری با حضور شماری از مسئولان شهرستان یکهزار و 500 اصله نهال کاج، افرا، سرو اقاقیا و ... در عرصه های منابع طبیعی این شهرستان غرس شد. 
جواهری با بیان اینکه بی‌توجهی به نقش شهروندان به عنوان استفاده‌کنندگان خدمات شهر، هرگونه برنامه‌ریزی برای دستیابی به اهداف را با مشکل مواجه خواهد ساخت اظهار کرد: لزوم حفظ ارتباط مردم با محیط زیست ضروری بوده و بی‌توجهی به این مسئله ضمن خسارت به محیط زیست اقتصاد شهر را نیز با چالش جدی مواجه خواهد ساخت.
وی افزایش روز افزون مشکلات و معضلات زندگی شهری به دنبال رشد سریع شهرنشینی و افزایش کمی صنایع آلاینده را امری غیرقابل انکار خواند و گفت: تخریب و بی‌توجهی به افزایش سرانه فضای سبز به عنوان ریه‌های تنفسی شهر کیفیت زندگی مردم را با مشکل مواجه خواهد ساخت و بر این اساس لازم است اقدامات مهم و عملی در راستای زیست پذیری بیشتر شهر صورت پذیرد.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد. 
7186/3007/6042

 

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : جمعه 23 آذر 1397 ساعت: 4:04