نخستین مجوز الکترونیکی تغییرکاربری اراضی کشور در خراسان شمالی صادرشد | بلاگ

نخستین مجوز الکترونیکی تغییرکاربری اراضی کشور در خراسان شمالی صادرشد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

بجنورد- ایرنا- مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: برای نخستین بار در سطح کشور مجوز تمام الکترونیکی برای تغییر کاربری اراضی کشاورزی در این استان صادر شد.

 

رضا جباران دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: صدور مجوز درخواست های تغییرکاربری تبصره یک و تبصره ٤ ماده ١ قانون حفظ کاربری در خراسان شمالی تنها به صورت الکترونیک و از طریق سامانه دولت الکترونیک امور اراضی ارائه خواهد شد.
وی با اشاره به آغاز مرحله جدید اجرای دولت الکترونیک در ارائه خدمات امور اراضی این استان گفت: در راستای شفاف سازی و تسهیل ارائه خدمات به مردم، صدور مجوز درخواست های تغییرکاربری به صورت الکترونیکی صادر می شود.
جباران با اعلام خبر راه اندازی مرحله جدید سامانه الکترونیک امور اراضی خراسان شمالی افزود: امروز برای اولین بار تمامی مراحل ارائه درخواست، بررسی و تایید یک پرونده درخواست تغییرکاربری تبصره چهار از طریق این سامانه انجام و با تایید رییس سازمان جهادکشاورزی استان موافقت نامه مربوطه به صورت هوشمند صادر و در اختیار متقاضی قرار گرفت.
مدیر امور اراضی خراسان شمالی گفت: پرونده مذکور مربوط به شهرستان فاروج استان خراسان شمالی بود که پس از ثبت درخواست و دریافت مستندات از طریق سامانه، مدارک لازم بررسی و پس از رفع ایرادها و نواقص پرونده و تایید، تمامی دست اندرکاران مربوطه در پنجره الکترونیک، موافقت نامه آن از طریق سیستم es صادر و به متقاضی تحویل شد.
جباران افزود: با راه اندازی این سامانه، از ابتدای اسفند ماه هیچ مجوز تغییرکاربری تبصره یک و تبصره چهار بدون تکمیل مراحل مذکور در درگاه الکترونیک مورد تایید قرار نخواهد گرفت.
به گفته مدیرکل امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در سال جاری 317 مورد تغییر کاربری غیر مجاز در این استان دارای 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی و باغی، شناسایی شده است.
رضا جباران اظهار کرد: از این تعداد 32 مورد منجر به قلع و قمع شده که 7 مورد آن توسط دستور قضایی و 25 مورد مربوط به دستور دادستان بوده است.
وی گفت: همچنین در این مدت 80 مورد مجوز تغییر کاربری برای طرح های غیرکشاورزی و 199 مجوز تغییر کاربری برای طرح های کشاورزی صورت گرفته است.
جباران درخصوص تغییر کاربری برای طرح های کشاورزی و غیر کشاورزی افزود: در این راستا هر ساختمانی که از سال 74 به بعد ساخته شده باشد و مجوز لازم را از جهاد کشاورزی نگرفته باشد براساس قانون باید در یک بازه زمانی 3 ساله تعیین تکلیف شود.
خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح 300 هزار هکتار کشتزاز است

7186/6042/3007

...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : سه شنبه 1 اسفند 1396 ساعت: 2:02