رتبه نخست شیروان در صدور مجوز مشاغل خانگی در خراسان شمالی

ساخت وبلاگ
چکیده :   رتبه نخست شیروان در صدور مجوز مشاغل خانگی در خراسان شمالی شیروان- ایرنا- فرماندار شیروان گفت: هم ا... با عنوان : رتبه نخست شیروان در صدور مجوز مشاغل خانگی در خراسان شمالی بخوانید :

 

شیروان- ایرنا- فرماندار شیروان گفت: هم اکنون این شهرستان رتبه نخست صدور مجوز مشاغل خانگی در استان خراسان شمالی را دارد.

 

به گزارش ایرنا امین رضا مراتی یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال شیروان با بیان اینکه طی مدت سال جاری در این شهرستان، هزار و 565مجوز مشاغل خانگی صادر شده است اظهار کرد: سهمیه اشتغال این شهرستان در سال جاری 2 هزار و 657 نفر است که از این میزان هزار و 246 شغل معالدل 47 درصد در سامانه رصد ثبت شده است.
وی بیشترین اشتغال ایجاد شده در شیروان را طی مدت جاری مربوط به کمیته امداد برشمرد و گفت: شیروان در بخش مشاغل خانگی نسبت به سایر شهرستان ها خوب کار کرده است که باید در ایجاد اشتغال مولد و کارآفرینی توجه ویژه صورت گیرد تا از این بحران عبور کنیم.
مرآتی افزود: مدیران و افراد موثر در حوزه اجتماعی به اهمیت اشتغال به معنای واقعی واقف نیستند و بحران بیکاری که وجود دارد متوجه نشدیم که خسارت های زیادی در حوزه اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی به خاطر بیکاری پرداخت می کنیم که اگر کنترل نکنیم این هزینه ها قابل جبران نخواهد بود.
نماینده عالی دولت در شیروان باید به دنبال قالب شکنی در حوزه اشتغال باشیم گفت: مدیران باید مروری بر وظایف خود در بخش اشتغال داشته باشند.
براساس آمارهای موجود نرخ بیکاری در استان خراسان شمالی 9.9 است اما، تاکنون آماری از میزان نرخ بیکاری در شهرستان شیروان ارائه نشده است.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
7186/6042 
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسی

 

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : دوشنبه 25 دی 1396 ساعت: 18:13