کارشناس کشاورزی نیوزلند به شیروان سفر می کند

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

سفر می کند

شیروان- ایرنا- فرماندار شیروان گفت: کارشناس کشاورزی از نیوزلند و مجید دهقان شعار سفیر سابق ایران در نیوزلند سه شنبه هفته جاری به مدت سه روز به شیروان سفر می کنند.

 

امین رضا مرآتی یکشنبه در جمع شماری از مسئولان شهرستان اظهار کرد: این افراد از ظرفیت ها و توانمندی های این خطه در بخش کشاورزی آشنا خواهند شد.
وی در ادامه با بیان اینکه هم اکنون بیش از نیمی از گوشت مرغ خراسان شمالی در شیروان تولید می شود اظهار کرد: این شهرستان 30 واحد مرغداری و 500 هزار راس دام سبک دارد.
وی گفت: با توجه به صنایع وابسته به دام با تاکید بر پشم قرار است مشورت هایی از این گروه صورت گیرد که هم مستقیم عامل تولید باشد و هم می تواند مشاغل وابسته ایجاد کند.
مرآتی با بیان اینکه اگر این پروژه موفق باشد کار تخصصی نیوزلند را اینجا انجام می دهیم و در حوزه امور دام می توانیم موثر واقع شویم افزود: هم اکنون جزء مصرف خانگی بخش عمده پشم تولیدی را معدوم می کنند که این خود سرمایه است.
نماینده عالی دولت در شیروان بازدید از ایستگاه اصلاح نژاد گوسفند کردی،منطقه گردشگری گلیل، مراوه تپه و جلسه تبادل نظر با دامداران و کشاورزان شیروان را از جمله برنامه های این تیم در این شهرستان عنوان کرد.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
7186/6042 
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسی

 

 

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : دوشنبه 25 دی 1396 ساعت: 18:13

close
تبلیغات در اینترنت