عملی شدن رویکرد دولت تدبیر وامید در امور زنان شیروان

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

عملی شدن رویکرد دولت تدبیر وامید در امور زنان شیروان

شیروان- ایرنا- فرماندار شیروان گفت: نگاه دولت در حوزه زنان در استان خراسان شمالی بویژه این شهرستان در حال عملی شدن است و در این راستا نقش مدیریتی زنان در ادارات افزایش می یابد.

 

به گزارش ایرنا امین رضا مرآتی پنجشنبه در نشست هم اندیشی بانوان و توسعه شهرستان شیروان اظهار کرد: به موازات رویکرد دولت تدبیر و امید ما هم باید اقدامات لازم را در فضای فرهنگی و مدیریتی شهرستان انجام دهیم.
بتازگی زینب جهان مطاع به عنوان نخستین بخشدار زن استان در بخش مرکزی شهرستان شیروان منصوب شد. مدیریت رئیس اداره بهزیستی شیروان نیز در اختیار یک زن قرار دارد.
وی گفت: حضور زنان شاغل یک ضرورت است که جامعه باید به این باور برسد و خانم ها هم تراز آقایان در حوزه سیاسی اجتماعی فعالیت کنند.
مرآتی افزود: باید این باور را در جامعه نهادینه کنیم که همه درگیر کار و توسعه باشند چرا که فضای فعلی این دولت حمایت از این فرآیند است که باید مطرح شود و دولت نگاه حمایتی به زنان در فضای کلی جامعه دارد.
نماینده عالی دولت در شیروان گفت: جامعه زنان در تمام گروه های سنی و کاری باید به ضرورت حضور بانوان در توسعه اعتقاد یابند چرا که حضور زنان در عرصه مدیریت یک ضرورت است و جامعه باید به ضرورت حضور زنان پی ببرد.
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی گفت: قرار است شیروان به عنوان یکی از شهرهای استان خراسان شمالی به عنوان شهر دوستار کودک در این استان معرفی شود.
ملیحه یغمایی اظهار کرد: زنان باید به سمت خودباوری پیش روند زیرا که نیمی از جامعه را زنان تشکیل می دهند که باید مطالبه گر باشند و امکانات را به صورت متوازن بگیرند و اگر نادیده بگیریم محروم به شکست خواهیم شد.
وی با بیان اینکه زنان می توانند در عرصه مدیریت حضور داشته باشند گفت: در کنار آن نباید نقش های مادری و همسری را نادیده بگیرند و در تربیت نسل های آینده مطالبه گری را داشته باشند.
یغمایی با بیان اینکه یکی از اولویت های زنان اشتغال آنان است افزود: خانم ها می توانند در عرصه مدیریت حضور پررنگی داشته باشند و در عرصه مدیریت شاهد افزایش مدیریت خانم های توانمند و فعال باشیم.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
7186/6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسی

 

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : يکشنبه 26 آذر 1396 ساعت: 5:29

close
تبلیغات در اینترنت