بیش از 30 درصد جمعیت مشهد حاشیه نشین هستند

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

بیش از 30 درصد جمعیت مشهد حاشیه نشین هستند

شیروان- ایرنا- رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون یک میلیون و 300 هزار نفر از جمعیت مشهد معادل بیش از 30 درصد حاشیه نشین هستند.

 

به گزارش ایرنا عبدالرضا عزیزی پنجشنبه در نشست هم اندیشی و توسعه شهرستان شیروان با بیان اینکه همچنین 80 هزار نفر از جمعیت بجنورد حاشیه نشین هستند اظهار کرد: حاشیه نشینی در کلان شهرها باید یک هشتم باشد که باید کاری کنیم مردم به خاطر داشتن درآمد بیشتر از شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ مهاجرت نکنند.
وی با اشاره به نقش بانوان در ارتقای سطح رفاه جامعه گفت: 30 درصد مدیریت ها را باید بانوان داشته باشند زیراکه هم اکنون 70 درصد دانش آموختگان دانشگاهی خانم هستند.
نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام دنیا به پتانسیل های خانم ها پی برده اند افزود: هم اکنون از مجموع کل اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی 5 نفر معادل 22 درصد خانم ها هستند که این خود نشان از توانمندی ها و پتانسیل های بالای زنان است.
نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون 50 درصد جمعیت کشور بانوان هستند که باید از ظرفیت آنان در جهت پیشرفت روستا، شهر و کشور استفاده شود زیرا که خانم ها خوش فکر و با حوصله هستند.
عزیزی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا خانم ها با 25 سال سابقه کاری بازنشسته شوند تا برای دیگران فرصت اشتغالزایی ایجاد شود افزود: اولین کسی که می تواند حضور بانوان را در مدیریت ها قبول داشته باشد خود آنان هستند.
وی با ابراز امیدواری برای فراهم شدن اشتغال بانوان گفت: نباید به امید کارمند شدن بود چرا که اگر در بخش آزاد مولد باشید قوی تر از بخش دولتی است و درآمدزایی بیشتر دارد که با تشکیل شرکت های تعاونی و یا انفرادی کار کردن، در حوزه اشتغال کمک خواهد شد.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
7186/6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسی

 

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : يکشنبه 26 آذر 1396 ساعت: 5:29

close
تبلیغات در اینترنت