340 هکتار از عرصه های منابع طبیعی در خراسان شمالی تخریب و تصرف شد

ساخت وبلاگ
چکیده : 340 هکتار از عرصه های منابع طبیعی در خراسان شمالی تخریب و تصرف شدبجنورد- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت م... با عنوان : 340 هکتار از عرصه های منابع طبیعی در خراسان شمالی تخریب و تصرف شد بخوانید :

340 هکتار از عرصه های منابع طبیعی در خراسان شمالی تخریب و تصرف شد

بجنورد- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: از ابتدای امسال تاکنون340 هکتار از عرصه های منابع طبیعی در استان تخریب و تصرف شد.

 

سرهنگ موسی الرضا حیاتی چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه در این راستا 260 فقره پرونده تخریب و تصرف در عرصه های منابع طبیعی به مراجع قضایی ارسال شد اظهار کرد: کل گستره حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی 2 میلیون و 33 هزار و 36 هکتار است.
وی با اشاره به افزایش تخریب و تصرف در عرصه های منابع طبیعی استان خراسان شمالی افزود: تخریب و تصرف عرصه های منابع طبیعی در این استان امسال در مقایسه با سال گذشته 27 درصد افزایش داشته است.
حیاتی افزود: سال گذشته در همین مدت مشابه 268 هکتار از عرصه های منابع طبیعی این استان تخریب و تصرف شد که در این راستا 220 فقره پرونده تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شد.
فرمانده یگان حفاظت منایع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: تخریب و تصرف عرصه های منابع طبیعی در این استان بیشتر در بجنورد، مانه و سملقان، شیروان و اسفراین در اراضی مرتعی، دیم و شیب دار بوده که برای کشاورزی استفاده می شده است.
حیاتی افزود: شماره تلفن شبانه ‌روزی 1504 به‌ عنوان خط ارتباطی یگان حفاظت منابع طبیعی استان با مردم به‌ صورت شبانه‌ روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی در ارتباط با تخریب و تصرف عرصه‌های منابع طبیعی و برخورد با متخلفان است.
گستره حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی دو میلیون و 33 هزار و 36 هکتار است که از این وسعت یک‌میلیون و 400 هزار هکتار مرتع، بیش از 183 هزار هکتار بیابان و 434 هزار و 550 هکتار جنگل است.
6042/7186
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

 

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : جمعه 5 آبان 1396 ساعت: 11:56