340 هکتار از عرصه های منابع طبیعی در خراسان شمالی تخریب و تصرف شد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

340 هکتار از عرصه های منابع طبیعی در خراسان شمالی تخریب و تصرف شد

بجنورد- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: از ابتدای امسال تاکنون340 هکتار از عرصه های منابع طبیعی در استان تخریب و تصرف شد.

 

سرهنگ موسی الرضا حیاتی چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه در این راستا 260 فقره پرونده تخریب و تصرف در عرصه های منابع طبیعی به مراجع قضایی ارسال شد اظهار کرد: کل گستره حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی 2 میلیون و 33 هزار و 36 هکتار است.
وی با اشاره به افزایش تخریب و تصرف در عرصه های منابع طبیعی استان خراسان شمالی افزود: تخریب و تصرف عرصه های منابع طبیعی در این استان امسال در مقایسه با سال گذشته 27 درصد افزایش داشته است.
حیاتی افزود: سال گذشته در همین مدت مشابه 268 هکتار از عرصه های منابع طبیعی این استان تخریب و تصرف شد که در این راستا 220 فقره پرونده تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شد.
فرمانده یگان حفاظت منایع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: تخریب و تصرف عرصه های منابع طبیعی در این استان بیشتر در بجنورد، مانه و سملقان، شیروان و اسفراین در اراضی مرتعی، دیم و شیب دار بوده که برای کشاورزی استفاده می شده است.
حیاتی افزود: شماره تلفن شبانه ‌روزی 1504 به‌ عنوان خط ارتباطی یگان حفاظت منابع طبیعی استان با مردم به‌ صورت شبانه‌ روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی در ارتباط با تخریب و تصرف عرصه‌های منابع طبیعی و برخورد با متخلفان است.
گستره حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی دو میلیون و 33 هزار و 36 هکتار است که از این وسعت یک‌میلیون و 400 هزار هکتار مرتع، بیش از 183 هزار هکتار بیابان و 434 هزار و 550 هکتار جنگل است.
6042/7186
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

 

نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : جمعه 5 آبان 1396 ساعت: 11:56
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها