90 تن پیله تر ابریشم در خراسان شمالی تولید شد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

90 تن پیله تر ابریشم در خراسان شمالی تولید شد

بجنورد- ایرنا- معاون امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: براساس آخرین آمار جمع آوری شده، امسال 90 هزار و 528 کیلوگرم پیله تر ابریشم در استان تولید شد.

 

علی مبارکی یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این میزان پیله تر از 2 هزار و 550 جعبه تخم نوغان توزیع شده در بین متقاضیان استان برداشت شده است که از هر جعبه 44.9 کیلوگرم پیله تر برداشت می شود.
وی قیمت خرید تضمینی پیله تر ابریشم در خراسان شمالی را امسال، 181 هزار ریال به ازای هر کیلو عنوان کرد و گفت: میانگین خرید پیله تر ابریشم در این استان 230 هزار ریال به ازای هر کیلو است.
مبارکی با اشاره به افزایش تولید پیله تر ابریشم در خراسان شمالی افزود: پارسال 85 تن پیله تر در استان خراسان شمالی تولید شد که امسال تولید این محصول در خراسان شمالی در مقایسه با سال قبل 10 درصد افزایش داشته است.
معاون امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: هم اکنون این استان در تولید پیله تر رتبه چهام کشوری و از لحاظ میانگین تولید پیله تر در هر جعبه رتبه نخست کشور را دارد.
هم اکنون بیش از 2 هزار خانوار استان در امر پرورش کرم ابریشم و تولید پیله ابریشم فعالیت دارندکه عمده نوغانداران استان در شهرستان راز وجرگلان، مانه و سملقان و بجنورد سکونت دارند.
7186/6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسی

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : چهارشنبه 3 آبان 1396 ساعت: 8:48

close
تبلیغات در اینترنت