آب بهای دریافتی از استخرهای پرورش ماهی در خراسان شمالی این حرفه راغیراقتصادی کرده است

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

آب بهای دریافتی از استخرهای پرورش ماهی در خراسان شمالی این حرفه راغیراقتصادی کرده است

بجنورد- ایرنا- مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: دریافت یک درصد از مجموع تناژ ماهی تولیدی در استخرهای پرورش ماهی به عنوان آب بها، این حرفه را در استان غیر اقتصادی کرده است.

 

محمدعلی مصباحی جمعه در گفت و گو با ایرنا ضمن ابراز گلایه از این روند اظهار کرد: این در حالی است که آب از طرفی وارد و از طرفی خارج می شود و حجم آب کم نمی شود.
وی گفت: استخرهای که ماهی در آن زیست می کنند غنی می شود ولی امور آب به ازای ظرفیت استخر پرورش ماهی از تولیدکنندگان این بخش یک درصد را اخذ می کند.
مصباحی با اشاره به هزینه های بالای تولید ماهی و درآمد کمتر برای تولید کنندگان افزود: پرورش دهندگان خود از این موضوع گلایه مند هستند که در این خصوص مذاکرات لازم انجام گرفته و می گویند قانونی است.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: انتظار می رود آب بهای دریافتی نیم درصد و یا کم تر باشد زیرا که امور آب براساس ظرفیت استخر پرورش ماهی آب بهاء دریافت می کند و این در صورتی است که با توجه به مشکلاتی که در برخی مواقع برای پرورش دهندگان رخ می دهد ظرفیت تولید به دلایلی پایین بیاید و این خود منصفانه نیست.
به گفته مصباحی استان خراسان شمالی 95 استخر ذخیره پرورش ماهی سردآبی دارد که از این تعداد 75 استخر با ظرفیت تولید سالانه هزار و 200 تن مجوز دارد.
در استان خراسان شمالی 6 هزار و 250 منبع آبی شامل رودخانه، چشمه، قنات و سد وجود دارد.
7186/6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسی

 

دریافتی,استخرهای,راغیراقتصادی,...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : شنبه 29 مهر 1396 ساعت: 0:33

close
تبلیغات در اینترنت