میانگین عملکرد تاکستان های دیم خراسان شمالی 2 برابر کشوری است

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

امکانات وب

پر مخاطب ها

برچسب ها

 

میانگین عملکرد تاکستان های دیم خراسان شمالی 2 برابر کشوری است

بجنورد- ایرنا- مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: میانگین عملکرد تاکستان های دیم استان 7.5 تن در هکتار است و این در حالی است که میانگین عملکرد انگور دیم در کشور به 4 تن هم نمی رسد.

 

محمدعلی شریکیان سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه سطح زیر کشت انگور در استان 18 هزار و 500 هکتار است افزود: پیش بینی می شود امسال از این میزان 185 هزار تن محصول برداشت شود که ارقام مورد کشت آن کلاهداری، کشمشی، عسگری، صاحبی و لعل است.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: بیشترین سطح انگور این استان از نوع کلاهداری با 9 هزار هکتار و 70 هزار تن تولید و بیشترین میزان تولید مربوط به انگور کشمشی با 106 هزار تن است که 57 درصد تولید انگور استان را به خود اختصاص داده است.
شریکیان با بیان اینکه شیروان و فاروج بیشترین سطح انگور کشمشی استان را دارند افزود: همچنین بجنورد دارای بیشترین سطح انگور کلاهداری است و بیشترین تولید را به خود اختصاص داده است زیرا سازگاری بالایی با شرایط آب و هوایی دارد.
وی در ادامه اظهار کرد: هم اکنون ظرفیت نگهداری سردخانه های انگور در این استان، 14 هزار و 200 تن است که با توجه به تولید انگور نیازمند سرمایه گذاری بیشتر بخش خصوصی هستیم.
وی افزود: همچنین ظرفیت واحدهای فرآوری انگور خراسان شمالی شامل تصفیه و بسته بندی کشمش، تولید شیره و سرکه و تولید کنسانتره 25هزار تن می باشد.
وی خرید تضمینی کشمش را کیلویی 27 هزار و 600 ریال عنوان کرد و گفت: هم اکنون قیمت کشمش در بازار 38 تا 40 هزار ریال است که انگور تازه خوری رقم کلاهداری با قیمت 10 تا 13 هزار ریال و رقم کشمشی 11 تا 15 هزار ریال از باغدار خریداری می شود.
خراسان شمالی 344 هزار عرصه کشاورزی دارد که سالانه بیش از دو میلیون و 500 هزار تن انواع محصول کشاورزی و دامی در این استان تولید می شود.
7186/6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسی

نویسنده : بازدید : 0 تاريخ : پنجشنبه 20 مهر 1396 ساعت: 21:58
برچسب‌ها : میانگین,تاکستان,
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها