21 صندوق خرد اعتباری در طرح ترسیب کربن خراسان شمالی تشکیل شد | بلاگ

21 صندوق خرد اعتباری در طرح ترسیب کربن خراسان شمالی تشکیل شد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

21 صندوق خرد اعتباری در طرح ترسیب کربن خراسان شمالی تشکیل شد

بجنورد- ایرنا- مدیر اجرایی طرح بین المللی تعمیم ترسیب کربن خراسان شمالی گفت: تاکنون 21 صندوق خرد اعتباری در طرح ترسیب کربن این استان تشکیل شده است.

 

احمد یزدانی چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا تعداد اعضای کل صندوق های خرد اعتباری در طرح ترسیب کربن در خراسان شمالی را 2 هزار و 331 نفر عنوان و اظهار کرد: صندوق های خرد اعتباری تشکیل شده در اسفراین، سنخواست جاجرم و گرمه است.
وی با بیان اینکه شروع اجرای این طرح سال 93 در اسفراین بوده است گفت: در قالب شکل گیری صندوق های خرد اعتباری طرح ترسیب کربن در 3 شهرستان مزبور، 106 گروه روستایی با بیش از هزار نفر تشکیل شده است.
یزدانی بدون اشاره به میزان سپرده این صندوق ها افزود: پروژه ترسیب کربن در اسفراین در گستره 126 هزار هکتار، در جاجرم 60 هزار هکتار و در گرمه 40 هزار هکتار با 47 روستا و نقاط روستایی و 16 هزار و 900 نفر جمعیت است.
مدیر اجرایی طرح بین المللی تعمیم ترسیب کربن خراسان شمالی گفت: در اجرای این طرح در مجموع کل برای 24 هزار و 743 نفر ساعت کارگاه آموزشی برگزار شده که کلاس های آموزشی شامل مشاغل فنی و حرفه ای (پرورش قارچ ، پسته، تابلوفرش، خیاطی، پرورش گل و ... در روستاهای هدف بوده است.
پروژه بین المللی تعمیم ترسیب کربن خراسان شمالی از سال 93 در مساحت 126 هزار هکتار با 6 هزار و 200 نفر جمعیت و 28 نقطه روستایی و سکونتگاهی با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی به نمایندگی از سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، استانداری و دفتر عمران سازمان ملل(UNDP) در منطقه گورپان شهرستان اسفراین اجرا شد.
7186/ 6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسی

 

اعتباری,...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : پنجشنبه 20 مهر 1396 ساعت: 21:58