283 هکتار از اراضی ملی و جنگلی خراسان شمالی در آتش سوخت

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

283 هکتار از اراضی ملی و جنگلی خراسان شمالی در آتش سوخت

بجنورد- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت:283هکتار از اراضی ملی و جنگلی این استان 28 هزار کیلومتر مربعی طی نیمه نخست امسال در آتش سوخت.

 

سرهنگ موسی الرضا حیاتی سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه در این مدت 38 فقره آتش سوزی در مناطق مختلف استان رخ داده است اظهار کرد آتش سوزی های صورت گرفته هم در این مدت 13 میلیارد ریال خسارت داشته است.
وی بیشترین آتش سوزی اراضی و ملی جنگلی استان خراسان شمالی طی سال جاری را مربوط به شهرستان راز و جرگلان با 103 هکتار عنوان کرد و گفت: شکارچیان و سهل انگاری دامداران در خاموش نکردن آتش، نداشتن مهارت در کنترل آن و انتقال سریع آن به مراتع از جمله علل آتش سوزی بوده است.
سرهنگ حیاتی افزود: در 6 ماه نخست سال گذشته 451 هکتار از اراضی ملی و جنگلی این استان دچار آتش سوزی شدند که سطح آتش سوزی صورت گرفته امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: شماره تلفن شبانه ‌روزی 1504 به‌ عنوان خط ارتباطی یگان حفاظت منابع طبیعی استان با مردم به‌ صورت شبانه‌ روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی در ارتباط با آتش سوزی، تخریب و تصرف عرصه‌های منابع طبیعی و برخورد با متخلفان است که گزارشات مردمی کمک شایانی به پیشگیری از حوادث می کند.
گستره حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری این استان 2 میلیون و 33 هزار و 36 هکتار است که از این وسعت یک ‌میلیون و 400 هزار هکتار مرتع، بیش از 183 هزار هکتار بیابان و 434 هزار و 550 هکتار جنگل است. 
7186/6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسی

هکتار,اراضی,جنگلی,خراسان,شمالی,...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : شنبه 8 مهر 1396 ساعت: 4:56

close
تبلیغات در اینترنت