سامانه گرمایشی 2518 کلاس درس خراسان شمالی استاندارد سازی شد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

سامانه گرمایشی 2518 کلاس درس خراسان شمالی استاندارد سازی شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌شمالی گفت: سامانه گرمایشی 2 هزار و 518 کلاس درس در 357 آموزشگاه این استان از سال 92 تاکنون استانداردسازی شده است.

 

ابوالقاسم بابایی چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: براساس ابلاغ اعتبارات سالانه 800 کلاس درس در برنامه اصلاح سامانه گرمایشی قرار دارد تا بخاری های نفتی کاملا از کلاس ها برچیده شود.
وی گفت: هم اکنون خیلی از روستاهای استان به شبکه گاز پیوسته اند و بخاری های نفتی و سوخت فسیلی هم حذف شده است که باید برای سامانه گرمایشی استاندارد برنامه ریزی لازم داشته باشیم.
به گزارش ایرنا، ضریب نفوذ گاز طبیعی در خراسان شمالی هم اکنون به 86 درصد رسیده که با اجرای گازرسانی به 127 روستای دیگر استان این میزان افزایش چشمگیری خواهد یافت.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی با بیان اینکه تاکنون در استان برای سامانه گرمایشی مدارس هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است گفت: اختصاص بیش از 400 میلیارد ریال اعتبار دیگر هم از محل دفتر مقام معظم رهبری در دست پی گیری است.
بابایی در خصوص اعتبارات مورد نیاز سالانه برای اصلاح سامانه گرمایشی مدارس گفت: در این راستا 40 تا 50 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی گفت: طی سال جاری در حال برنامه ریزی و اختصاص 2 میلیارد ریال اعتبار برای نگهداری سامانه های گرمایشی مدارس هستیم که با شروع فصل سرما در این خصوص مشکل نداشته باشیم.
در سال تحصیلی جاری 163 هزار دانش آموز در 2 هزار آموزشگاه و 8 هزار کلاس درس زیر نظر 14 هزار فرهنگی در خراسان شمالی تحصیل می کنند.
7186/6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسی

 

سامانه,گرمایشی,خراسان,شمالی,استاندارد,...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : شنبه 8 مهر 1396 ساعت: 4:56

close
تبلیغات در اینترنت