حوادث طبیعی 4780 میلیارد ریال به کشاورزی خراسان شمالی خسارت زد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

حوادث طبیعی 4780 میلیارد ریال به کشاورزی خراسان شمالی خسارت زد

بجنورد- ایرنا- رئیس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: در نیمه نخست سال جاری، حوادث طبیعی 4 هزار و 780 میلیارد ریال به کشاورزی این استان خسارت زد.

 

عبدالحسین نامور پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا عوامل خسارت زا را سیل، زلزله، تگرگ و طوفان، خشکسالی، و سرمازدگی عنوان و اظهار کرد: عوامل مزبور به بخش زراعت، باغبانی، تاسیسات و امور زیربنایی این استان خسارت زده است.
وی با بیان اینکه بیشترین خسارت وارده شده به 2 شهرستان شیروان و مانه و سملقان بوده است گفت: در شیروان بیشترین خسارت به خاطر سرمازدگی به باغ ها و در مانه و سملقان بیشترین خسارت به خاطر خشکسالی به زراعت بوده است.
نامور افزود: خسارات وارد شده بر اثر حوادث در این استان در بخش زراعت 2 هزار و 300 میلیارد ریال، باغبانی 2 هزار و 90 میلیارد ریال، تاسیسات و امور زیربنایی 400 میلیارد ریال و مابقی در دام و طیور و منابع آبی بوده است.
رئیس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه بیشترین درصد خسارت دیده بخش کشاورزی استان مربوط به خشکسالی است گفت: 46 درصد کل خسارت مربوط به خشکسالی، 34 درصد سرمازدگی، 11 درصد سیل و 8 درصد خسارت ها مربوط به زلزله بوده است.
نامور افزود: طی این مدت، سرمازدگی هزار و 640 میلیارد ریال، سیل 540 میلیارد ریال، تگرگ و طوفان 60 میلیارد ریال، زلزله 360 میلیارد ریال و خشکسالی 2 هزار و 190 میلیارد ریال به کشاورزی این استان خسارت زده است.
وی با بیان اینکه میزان خسارت خوادث طبیعی به بخش کشاورزی در استان خراسان شمالی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است گفت: سطح زیر کشت خسارت دیده بر اثر حوادث طبیعی در بخش زراعت، 3 هزار و 578 هکتار و باغابانی 9 هزار و 650 هکتار خسارت دید.
خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح حدود 40 هزار هکتار باغ و مابقی زراعت است.
7186/6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسی

 

حوادث,طبیعی,میلیارد,کشاورزی,خراسان,شمالی,خسارت,...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : شنبه 8 مهر 1396 ساعت: 4:56

close
تبلیغات در اینترنت