پیش بینی کشت پاییزه کلزا در سطح 7هزار هکتار اراضی خراسان شمالی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

پیش بینی کشت پاییزه کلزا در سطح 7هزار هکتار اراضی خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: در سال زراعی جاری سهمیه کشت کلزای پاییزه در این استان هفت هزار هکتار است که تاکنون یکهزار و 500 هکتار آن به زیر کشت رفته است.

 

محمد نقی کاظمیان پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه سال گذشته 4 هزار و 480 هکتار از مزارع این استان زیر کشت پاییزه کلزا رفت اظهار کرد: کشت آن از 15 شهریورماه شروع شده و در مناطق سردسیر تا 10 مهرماه و برای مناطق گرمسیر(مانه و سملقان) تا پایان مهرماه ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه بیشترین کشت کلزای پاییزه مربوط به مانه و سملقان است افزود: از 7 هزار هکتار سهمیه کشت پاییزه کلزای این استان در سال جاری، چهار هزار و 250 هکتار آن در مانه و سملقان کشت خواهد شد.
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی ارقام کشت کلزا را آلمانی، فرانسوی و ... عنوان و اظهار کرد: به کشاورزان توصیه می شود برای اینکه به عملکرد بالاتری برسند در اولین تاریخ بتوانند کشت را انجام دهند که افزایش تولید و درآمد داشته باشند.
سال گذشته محصول کلزا در سطح 4 هزار و 480 هکتار از مزارع این استان کشت شده بود که به علت سرما و وقوع یخبندان در آذرماه، 70 درصد کشت آن از بین رفت و جایگزین کشت های دیگر شد.
خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح 300 هزار هکتار کشتزاز است.
7186/6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسی

 

پاییزه,هکتار,اراضی,خراسان,شمالی,...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : شنبه 8 مهر 1396 ساعت: 4:56

close
تبلیغات در اینترنت