رئیس انجمن آبخیزداری ایران: میزان مشارکت مردم در این حوزه باید به 50 درصد برسد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

رئیس انجمن آبخیزداری ایران: میزان مشارکت مردم در این حوزه باید به 50 درصد برسد

بجنورد- ایرنا- رئیس انجمن آبخیزداری ایران با بیان اینکه یکی از راه ها و روش های موثر در تصمیم گیری در بخش مدیریت جامع حوزه آبخیز، در واقع مدیریت سازگار است، گفت: میزان مشارکت مردم در این حوزه باید به 50درصد برسد.

 

به گزارش ایرنا سیدحمیدرضا صادقی پنجشنبه در نشستی با موضوع ارائه عملکرد دستاوردهای پروژه منارید خراسان شمالی بدون اشاره به میزان کنونی مشارکت مردم در مدیریت جامع حوزه آبخیزداری اظهار کرد: تعریف شاخص های کمی از الزامات طرح های مرتبط به مدیریت پایدار آب و خاک است.
وی گفت: استانداردهای مشارکت مردم در کشورهای توسعه یافته 50 درصد می باشد، لذا در استانداردهای بین المللی بایستی مشارکت مردم به 50 درصد برسد.
صادقی با بیان اینکه در حال حاضر هم جمعیت در حال افزایش است و هم الگوی زیست نسبت به گذشته متفاوت است افزود: یکی دیگر از از مسائل مهم، مدیریت مشارکتی به معنی سیاستگزاری مشارکتی مدیران دولتی و تصمیم گیر در مسائل مرتبط با اقدامات مدیریت یکپارچه و جامع حوزه های آبخیز است لذا تکنیک های مدیریت مشارکتی بایستی اتفاق بیفتد.
عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران گفت: استان خراسان شمالی از جمله مناطق در کشور و دنیاست که دارای تنوع و پیچیدگی می باشد و شامل مناطق بیابانی، جنگل های هیرکانی، مراتع بالقوه با اقلیم متفاوت می باشد
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: این استان دارای 2 میلیون و 832 هزار و 529 هکتار مساحت می باشد که حدود 72 درصد آن را منابع طبیعی تجدید شونده به مساحت 2میلیون و 33 هزار و 36 هکتار به خود اختصاص می دهد.
حسن وحید اظهار کرد: بیش از 21 درصد مساحت جز اراضی جنگلی و بیشه زارها، حدود 70 درصد جزء اراضی مرتعی و سطحی و بیش از 9 درصد شامل پدیده های فاقد پوشش گیاهی و اراضی کویری می باشد که جریانات سطحی و زیر سطحی استان درسه حوزه آبخیز اترک ، کال شور ، و گرگان رود است.
*
نشانی سایت ایرنای خراسان شمالی http://www.irna.ir/nkhorasan ، کانال تلگرامی https://t.me/irnabojnurd و صفحه اختصاصی ایرنای خراسان شمالی هم در اینستاگرام ttps://www.instagram.com/irnabojnurd است
7186/ 6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

 

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : يکشنبه 22 مرداد 1396 ساعت: 6:02

close
تبلیغات در اینترنت