یک مسئول در خراسان شمالی: قیمت پیاز بزودی کاهش می یابد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

یک مسئول در خراسان شمالی: قیمت پیاز بزودی کاهش می یابد

بجنورد- ایرنا- مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده های سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: قیمت پیاز با آغاز برداشت محصول تابستانه آن تا 10 روز آینده کاهش می یابد.

 

حضرتقلی حیدری شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: قیمت هر کیلوگرم پیاز در این استان 2 هفته گذشته برای مصرف کننده 15 هزار ریال بود که هم اکنون این قیمت به 30 تا 32 هزار ریال در هر کیلو رسیده است.
وی گفت: محصول پیاز در شهرستان مانه و سملقان آذرماه و در سایر مناطق این استان اواخر بهمن و اسفندماه کشت و برداشت آن از مزارع اواسط مردادماه انجام می شود.
مدیرتنظیم بازار محصولات و نهاده های سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: در سال زراعی جاری 2 هزار و 800 هکتار از زمین های کشاورزی این استان زیر کشت پیاز رفته است که از این سطح 123 هزار تن محصول برداشت خواهد شود.
وی پیش بینی کرد: امسال 70 هزار تن پیاز از استان خراسان شمالی به دیگر استان ها ارسال شود.
وی سطح تولید پیاز تابستانه در این استان را هزار هکتار با برداشت 44 هزار تن و سطح تولید پیاز پاییزه را هزار و 500 هکتار با برداشت 66 هزار تن عنوان کرد و گفت: هم اکنون بجنورد، مانه و سملقان و اسفراین بیشترین سطوح زیر کشت پیاز در استان خراسان شمالی را دارند.
حیدری با اشاره به گلایه شهروندان در خصوص افزایش قیمت پیاز افزود: هم اکنون پیاز تولیدی این استان با تاخیره 20 روزه هنوز به بازار نیامده و از استان های دیگر خریداری می شود که این امر بر قیمت آن تاثیر گذاشته، از سویی هر ساله در همین مواقع شاهد افزایش این محصول هستیم.
استان خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که سالانه بیش از دو میلیون و 500 هزار تن انواع محصول زراعی، باغی و دامی در آن تولید می شود
سایت خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان شمالی به نشانی http://www.irna.ir/nkhorasan و کانال تلگرامی این خبرگزاری به نشانیhttps://t.me/irnabojnurd در دسترس افراد برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای استان است
7186/ 6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسی

 

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : يکشنبه 22 مرداد 1396 ساعت: 6:02

close
تبلیغات در اینترنت