طرح توانمندسازی و سوادآموزی زنان عشایری در خراسان شمالی اجرا می‌شود

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

 

طرح توانمندسازی و سوادآموزی زنان عشایری در خراسان شمالی اجرا می‌شود

بجنورد- ایرنا- معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: امسال برای نخستین بار طرح توانمندسازی و سوادآموزی زنان عشایری در این استان اجرا می‌شود.

 

مهدی مودی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: در اجرای این طرح 20 آموزش دهنده از شیروان، اسفراین و مانه و سملقان در استان آموزش می بینند و دوره 24 ساعته آموزش مهارت زندگی و مشاغل زود بازده و ویژه سوادآموزی را می گذرانند تا در کلاس های خود سوادآموزان عشایر را آموزش دهند.
وی با بیان اینکه از هفته سوم مردادماه آموزش آموزش دهندگان انجام می شود گفت: طرح سواد آموزی زنان عشایری با همکاری معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری، سوادآموزی، مدیر کل امور بانوان خراسان شمالی و اداره کل عشایری در استان اجرا می شود.
مودی با بیان اینکه در اجرای این طرح 100 نفر سوادآموز تحت پوشش قرار می گیرند افزود : طرح سواد آموزی عشایری برای توان‌ افزایی زنان و دختران عشایری و افزایش سطح انگیزش و علاقه‌ مند کردن بی ‌سوادان به سواد آموزی اجرا می‌ شود.
به گفته مودی براساس نتایج سرشماری سال 95 در گروه سنی 49-10 سال، 508 هزار و 946 نفر از جمعیت این استان معادل 92.85 درصد باسواد هستند.
عشایر خراسان شمالی در قالب 5 هزار و 350 خانوار بیش از 30 هزار نفر جمعیت دارند که این عشایر در قالب دو ایل و 38طایفه هم اکنون در مناطق ییلاقی استان هستند.
*
دستگاه های اجرایی، سازمان ها، نهادها و شرکت های دولتی و عمومی می توانند برنامه های خبری روزانه خود را یک روز قبل از اجرای برنامه ها از طریق شماره تلفن 32226666 و 32231776 و یا به 09159768804 تلگرام به ایرنا اطلاع دهند یا به این شماره ها نمابر کنند
*
سایت ایرنای خراسان شمالی به نشانی http://www.irna.ir/nkhorasan و کانال تلگرامی به نشانی https://t.me/irnabojnurd در دسترس همگان است
6062/7186
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسی

 

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : يکشنبه 22 مرداد 1396 ساعت: 6:02

close
تبلیغات در اینترنت