بنیاد خیریه نورآوران سلامت نخستین عمل جراحی چشم را در شیروان انجام داد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

 

بنیاد خیریه نورآوران سلامت نخستین عمل جراحی چشم را در شیروان انجام داد

شیروان- ایرنا- مدیر اجرایی بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور گفت: تیم چشم پزشکی اعزامی این بنیاد نخستین عمل جراحی چشم را صبح امروز پنجشنبه در بخش سرحد شیروان انجام داد.

 

دکتر سعید زرینی در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه نخستین عمل جراحی چشم بر روی چشمان فرد مسن 70 ساله انجام داد، اظهار کرد: تیم جراحی چشم پزشکی بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور از ساعت 9 و نیم امروز کار خود را شروع کرده که تا ساعت 13و 30 دقیقه، چشمان 13 نفر از روستاهای محروم این شهرستان را جراحی کرده اند.
وی با بیان اینکه برای نوبت عصر امروز هم عمل چشم برای 22 نفر پیش بینی شده است گفت: تیم جراحی چشم پزشکی از امروز تا فردا عصر در بخش سرحد شیروان مستقر است که در مجموع کل 45 بیمار را عمل خواهند کرد.
دکتر زرینی با بیان اینکه تیم جراحی متشکل از 8 نفر شامل جراح چشم، دکتر بیهوشی، تکنسین بیهوشی است، افزود: جراحی عمل چشم تنها بر روی افرادی که آب مروارید دارند، به طور رایگان انجام می شود.
مدیر اجرایی بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور با اشاره به اینکه بیمارانی که عمل چشم انجام می دهند بعد از عمل سه مرحله رایگان معاینه می شوند گفت: بیماران مزبور توسط اولین تیم چشم پزشکی از 17 تیرماه تا 5 مرداد ماه ویزیت شده اند که تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.
زرینی افزود: دومین تیم چشم پزشکی بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق اوایل شهریور ماه و سومین تیم در هفته سوم شهریورماه با مستقر شدن در بخش سرحد شیروان برای بیمارانی که نیاز به جراحی دارند خدمات ارائه می دهند.
به گفته وی بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور از سال 92 کار اجرایی خود را شروع کرده که هر سال در 3 منطقه حضور پیدا می کند و تاکنون در خراسان رضوی(گناباد)، خراسان شمالی( مانه و سملقان و شیروان) و خراسان جنوبی( نهبندان و بخش قهستان) برای مردم روستاهای محروم در بخش چشم پزشکی و دندان پزشکی خدمات رایگان ارائه داده است.
از ابتدای تاسیس بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور تاکنون، این گروه در 11 منطقه در 7 استان با استقرار اتاق های عمل سیار علاوه بر خدمات تخصصی چشم پزشکی و نیز بینایی سنجی، خدمات دندانپزشکی نیز به محرومان منطقه ارائه داده اند.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
7186/6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسی

 

 

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : يکشنبه 22 مرداد 1396 ساعت: 6:02

close
تبلیغات در اینترنت