25 هزار تن سیب در خراسان شمالی قابلیت صادرات دارد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

 

25 هزار تن سیب در خراسان شمالی قابلیت صادرات دارد

شیروان- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: 25 هزار تن سیب در خراسان شمالی قابلیت صادرات دارد که به کشورهای ترکمنستان، ارمنستان و افغانستان صادر می شود.

 

به گزارش ایرنا عبدالله یوسفی در بازدید مدیر گروه هیات تجاری آلمان و رئیس کل شرکت بای وا از یکی از باغ های شیروان اظهار کرد: خراسان شمالی 3 هزار و 700 هکتار باغ سیب دارد که از این میزان هزار و 600 هکتار در شیروان است و سالانه 52 هزار تن سیب باکیفیت در این استان تولید می شود.
وی گفت: استان خراسان شمالی محصولاتی کشاورزی باکیفیتی دارد که شیروان یکی از شهرستان های قطب کشاورزی در این استان است.
فرماندار شیروان گفت: استان خراسان شمالی در زمینه کشاورزی از ظرفیت های خوبی برخوردار است که مستعد گیاهان دارویی و باغی زیادی است.
عباسعلی صفایی با بیان اینکه میزان مصرف سموم کشاورزی در باغات این شهرستان بسیار کم است اظهار کرد: کیفیت محصولات بسیار بالا است و فرآیند پس از تولید هم خوب است که هم اکنون سیب این شهرستان یکی از بهترین مواد تولیدی می باشد که جنبه صادراتی دارد.
وی با بیان اینکه اقتصاد این منطقه مبنی بر کشاورزی است گفت: حتی در بسیاری از باغ ها از سموم استفاده نمی شود که پرورش علوفه دیم و انگور در این شهرستان به صورت کاملا ارگانیگ است
مدیر جهاد کشاورزی شیروان گفت: این شهرستان از پتانسیل خوبی در انگور، سیب و گردو برخودار است که هم اکنون شیروان رتبه اول سیب در سطح خراسان شمالی را دارد.
سعید خوشقامت اظهار کرد: ارقام سیب در این شهرستان لبنانی، شیخ امیر و سیب زرد است که قابلیت خوبی دارد و به خاطر زودرسی 45 روزه نسبت به سایر ارقام مشکلی جهت تولید نداریم.
هیات تجاری آلمان از دیروز در این استان حضور دارند که این هیات متشکل از 16 نفر از تجار و بازرگانان آلمان است.
شهرستان شیروان 105 هزار هکتار عرصه کشاورزی و باغی دارد.
این شهرستان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پر جمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
7186/ 6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسی

...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : سه شنبه 23 خرداد 1396 ساعت: 23:52

close
تبلیغات در اینترنت