20 میلیارد ریال برای گسترش نوغانداری در خراسان شمالی اختصاص یافت

ساخت وبلاگ
چکیده :   20 میلیارد ریال برای گسترش نوغانداری در خراسان شمالی اختصاص یافت بجنورد- ایرنا- مدیر امور طیور، زن... با عنوان : 20 میلیارد ریال برای گسترش نوغانداری در خراسان شمالی اختصاص یافت بخوانید :

 

20 میلیارد ریال برای گسترش نوغانداری در خراسان شمالی اختصاص یافت

بجنورد- ایرنا- مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: از محل اعتبارات سال 95، 20 میلیارد ریال برای گسترش نوغانداری در این استان اختصاص یافت.

 

حسین رضا زاده پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این میزان اعتبارات از محل ملی و دفتر رهبری است، اظهار کرد: علاوه بر این اعتبارات 400 میلیون ریال هم از محل تملک و دارایی استانی تحصیص یافته است.
وی گفت: در سال 94 برای گسترش نوغانداری در خراسان شمالی، 20 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و 300 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی تخصیص یافت.
رضا زاده با اشاره به تخصیص اعتبارت سال 95، افزود: این میزان اعتبار برای گسترش توتستان ها، تکمیل زنجیره تولید، برنامه های آموزشی برای نوغانداران و کشاورزان با این فعالیت هزینه خواهد شد.
مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه میانگین تولید پیله تر ابریشم در هر جعبه در کشور 25 تا 30 کیلوگرم است گفت: در این استان در هر جعبه 40 تا 70 کیلوگرم پیله تر برداشت می شود.
رضازاده افزود: شرایط خوب آب و هوایی استان، استفاده از توصیه کارشناسان، تغذیه مناسب با برگ توت که دارای قابلیت هضم و جذب بالا است از جمله دلایل بالا بودن میانگین تولید پیله تر ابریشم در خراسان شمالی است.
براساس آمارها، در خراسان شمالی حدود 2 هزار خانوار در زمینه نوغانداری و پرورش کرم ابریشم فعالیت می کنند که این استان از نظیر میزان تولید پیله رتبه چهارم کشوری و از نظر کیفیت رتبه اول را دارد.
7186/ 6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسی

 

...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : يکشنبه 21 خرداد 1396 ساعت: 20:23