20 میلیارد ریال برای گسترش نوغانداری در خراسان شمالی اختصاص یافت | بلاگ

20 میلیارد ریال برای گسترش نوغانداری در خراسان شمالی اختصاص یافت

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

 

20 میلیارد ریال برای گسترش نوغانداری در خراسان شمالی اختصاص یافت

بجنورد- ایرنا- مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: از محل اعتبارات سال 95، 20 میلیارد ریال برای گسترش نوغانداری در این استان اختصاص یافت.

 

حسین رضا زاده پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این میزان اعتبارات از محل ملی و دفتر رهبری است، اظهار کرد: علاوه بر این اعتبارات 400 میلیون ریال هم از محل تملک و دارایی استانی تحصیص یافته است.
وی گفت: در سال 94 برای گسترش نوغانداری در خراسان شمالی، 20 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و 300 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی تخصیص یافت.
رضا زاده با اشاره به تخصیص اعتبارت سال 95، افزود: این میزان اعتبار برای گسترش توتستان ها، تکمیل زنجیره تولید، برنامه های آموزشی برای نوغانداران و کشاورزان با این فعالیت هزینه خواهد شد.
مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه میانگین تولید پیله تر ابریشم در هر جعبه در کشور 25 تا 30 کیلوگرم است گفت: در این استان در هر جعبه 40 تا 70 کیلوگرم پیله تر برداشت می شود.
رضازاده افزود: شرایط خوب آب و هوایی استان، استفاده از توصیه کارشناسان، تغذیه مناسب با برگ توت که دارای قابلیت هضم و جذب بالا است از جمله دلایل بالا بودن میانگین تولید پیله تر ابریشم در خراسان شمالی است.
براساس آمارها، در خراسان شمالی حدود 2 هزار خانوار در زمینه نوغانداری و پرورش کرم ابریشم فعالیت می کنند که این استان از نظیر میزان تولید پیله رتبه چهارم کشوری و از نظر کیفیت رتبه اول را دارد.
7186/ 6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسی

 

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : يکشنبه 21 خرداد 1396 ساعت: 20:23