پیله تر ابریشم خراسان شمالی برای فرآوری به استان های دیگر حمل می شود

ساخت وبلاگ
چکیده : پیله تر ابریشم خراسان شمالی برای فرآوری به استان های دیگر حمل می شود بجنورد- ایرنا- مدیر امور طیور، ... با عنوان : پیله تر ابریشم خراسان شمالی برای فرآوری به استان های دیگر حمل می شود بخوانید :

پیله تر ابریشم خراسان شمالی برای فرآوری به استان های دیگر حمل می شود

بجنورد- ایرنا- مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: پیله تر ابریشم این استان برای فرآوری در کارخانجات نخ ریسی به استان های گیلان و خراسان رضوی حمل می شود.

 

حسین رضا زاده یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه هم اکنون 2 هزار و 100 خانوار استان به پرورش کرم ابریشم فعالیت دارند اظهار کرد: بیشترین نوغانداران خراسان شمالی در شهرستان راز و جرگلان هستند که این استان از نظر میزان تولید پیله رتبه چهارم کشوری و از نظر کیفیت اول است.
وی با اشاره به طرح حمایت از صنعت ابریشم در خراسان شمالی گفت: این طرح از سال 92 در راز و جرگلان و از سال 94 در کل استان کار می شود و در شرایطی که آب و توت باشد نوغانداری برای اشتغال فراهم می شود.
رضازاده توسعه بیمه، فعالیت پرورشی اصلاح ساختار توت های محلی، کمک به بهسازی و نوسازی تلن بارهای پرورش، افزایش ارزش افزوده خرید تضمینی پیله، تامین تخم نوغان با قیمت یارانه 75 هزار ریال، آموزش رایگان بهره برداران، توزیع نهال رایگان و ترویج و انتقال یافته های نوغانداری را از جمله حمایت های صورت گرفته از واحدهای تولیدی پیله کرم ابریشم در این استان عنوان کرد.
مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: امسال 2400 جعبه تخم نوغان بین نوغانداران این استان توزیع شده است.
هم اکنون 2 هزار و 100 خانوار خراسان شمالی در زمینه نوغانداری و پرورش کرم ابریشم فعالیت می کنند.
7186/ 6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسی

 

...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : يکشنبه 21 خرداد 1396 ساعت: 20:23