پیله تر ابریشم خراسان شمالی برای فرآوری به استان های دیگر حمل می شود | بلاگ

پیله تر ابریشم خراسان شمالی برای فرآوری به استان های دیگر حمل می شود

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

پیله تر ابریشم خراسان شمالی برای فرآوری به استان های دیگر حمل می شود

بجنورد- ایرنا- مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: پیله تر ابریشم این استان برای فرآوری در کارخانجات نخ ریسی به استان های گیلان و خراسان رضوی حمل می شود.

 

حسین رضا زاده یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه هم اکنون 2 هزار و 100 خانوار استان به پرورش کرم ابریشم فعالیت دارند اظهار کرد: بیشترین نوغانداران خراسان شمالی در شهرستان راز و جرگلان هستند که این استان از نظر میزان تولید پیله رتبه چهارم کشوری و از نظر کیفیت اول است.
وی با اشاره به طرح حمایت از صنعت ابریشم در خراسان شمالی گفت: این طرح از سال 92 در راز و جرگلان و از سال 94 در کل استان کار می شود و در شرایطی که آب و توت باشد نوغانداری برای اشتغال فراهم می شود.
رضازاده توسعه بیمه، فعالیت پرورشی اصلاح ساختار توت های محلی، کمک به بهسازی و نوسازی تلن بارهای پرورش، افزایش ارزش افزوده خرید تضمینی پیله، تامین تخم نوغان با قیمت یارانه 75 هزار ریال، آموزش رایگان بهره برداران، توزیع نهال رایگان و ترویج و انتقال یافته های نوغانداری را از جمله حمایت های صورت گرفته از واحدهای تولیدی پیله کرم ابریشم در این استان عنوان کرد.
مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: امسال 2400 جعبه تخم نوغان بین نوغانداران این استان توزیع شده است.
هم اکنون 2 هزار و 100 خانوار خراسان شمالی در زمینه نوغانداری و پرورش کرم ابریشم فعالیت می کنند.
7186/ 6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسی

 

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : يکشنبه 21 خرداد 1396 ساعت: 20:23