پیش بینی خرید 165 هزار تن گندم در خراسان شمالی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

 

پیش بینی خرید 165 هزار تن گندم در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- یک مسئول در سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: پیش بینی اولیه برای خرید گندم در خراسان شمالی 200 هزار تن بوده که با توجه به کمبود نزولات جوی احتمالا 165 هزار تن آن تحقق پیدا کند.

 

به گزارش ایرنا سیدمجید بهشتی در جمع کشاورزان شیروان با بیان اینکه سال گذشته 256 هزار تن گندم در این استان خریداری شد اظهار کرد: با توجه به اینکه هم اکنون در فصل برداشت محصول گندم قرار داریم باید کشاورزان در زمینه نحوه برداشت نظارت کامل داشته باشند.
رئیس اداره فناوری‌های نوین سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با توجه به ریزش گندم در زمان برداشت گفت: برای کنترل ریزش باید اکیپ های برداشت دقت لازم را داشته باشند با کنترل ریزش از 5 درصد به 2 درصد کمک شایانی به بخش تولید می شود.
بهشتی با توجه به فرسودگی ماشین آلات افزود: کمباین هایی که وارد شهرستان می شود باید زیر 13 سال عمر مفید داشته باشند و قطعات آن خوب باشد تا کشاورز دچار ضرر در برداشت محصول خود نشود.
فرماندار شیروان گفت: دولت حمایت های ویژه ای در تولید داشته است که گندم سند افتخاری برای دولت تدبیر و امید شده است.
عباسعلی صفایی با بیان اینکه اگر زحمات کشاورزان نبود در این زمینه رشد اقتصادی هم وجود نداشت اظهار کرد: با کاهش ریزش گندم به هنگام برداشت به سرانه ملی اقتصاد کمک کنیم.
وی با بیان اینکه در بهار امسال باران موثری ثبت نشده است گفت: مزارع در اراضی دیم این شهرستان به شدت آسیب دیده است که در بسیاری از بخش مرکزی قابل جمع آوری نیست.
وی با اشاره به آتش سوزی مزارع که یکی از مسائل نگران کننده در شهرستان است گفت: در خیلی از مواقع کشاورز مقصر است که در بحث ناظرین و کیفی کمباین ها باید دقت صورت گیرد تا دچار آتش سوزی نشویم.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد که افزون بر 105 هزار هکتار عرصه کشاورزی و باغی دارد.
7186/ 6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسی

 

...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : شنبه 13 خرداد 1396 ساعت: 19:52

close
تبلیغات در اینترنت