پیش بینی بازدید 20 هزار دانش آموز خراسان شمالی از جشنواره فیلم رشد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

پیش بینی بازدید 20 هزار دانش آموز خراسان شمالی از جشنواره فیلم رشد

شیروان- ایرنا- رییس اداره فناوری اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: امسال پیش بینی می شود بیش از 20 هزار دانش آموز این استان از جشنواره بین المللی فیلم رشد بازید کنند.

 

فرامرز صدقی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه برای تماشای فیلم های این جشنواره محدودیتی وجود ندارد اظهار کرد: در این استان 15 هزار فرهنگی مشغول خدمت و 6 هزار فرهنگی بازنشسته هستند که از این تعداد 20 درصد یعنی چهار هزار فرهنگی از فیلم های جشنواره بین المللی رشد بازدید می کنند.
وی با بیان اینکه جشنواره بین المللی فیلم رشد دارای فیلم های بسیار غنی است گفت: کارهای فرهنگی و پرورشی بسیاری انجام گرفته که ماندگارترین پیام برای مخاطب هنر هفتم است.
صدقی با اشاره به افزایش واحدهای نمایش سیار این استان در سال جاری افزود: سال گذشته این واحدها بسیار محدود بود که 47 مرکز نمایش ثابت و 144 واحد نمایش سیار در این استان برگزار شد و 62 هزار دانش آموز و 265 نفر از اولیاء در کل استان شرکت داشتند.
رییس اداره فناوری اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: امسال پیشنهاد داده شده که بتوانیم برای پخش این فیلم ها از ظرفیت مساجد و روستاها هم استفاده کنیم زیرا که هدف اصلی این است تا فرهنگ سازی شود و دانش آموزان در کنار خانواده هایشان از این فیلم ها بازدید کنند و پیام فرهنگی و آموزشی که در متن فیلم ها قرار دارد همزمان اولیا و دانش آموز تحت تاثیر آن قرار گیرند.
خراسان شمالی با جمعیت 940 هزار نفر جمعیت بیش از 160 هزار دانش آموز دارد که در دو هزار آموزشگاه زیر نظر 14 هزار فرهنگی تحصیل می کنند.
7186/ 6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسی

 

...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : سه شنبه 3 اسفند 1395 ساعت: 19:18

close
تبلیغات در اینترنت