نرخ گوشت مرغ در خراسان شمالی طبیعی است/ تورمی وجود ندارد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

نرخ گوشت مرغ در خراسان شمالی طبیعی است/ تورمی وجود ندارد

بجنورد- ایرنا- مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده های سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: نرخ گوشت مرغ در این استان طبیعی است و در این خصوص تورمی وجود ندارد.

 

حضرت قلی حیدری یکشنبه در گفت و گو با ایرنا در پاسخ به گلایه شهروندان در خصوص افزایش نرخ گوشت مرغ در این استان اظهار کرد: در یک ماهه اخیر نرخ گوشت مرغ افزایش پیدا کرده و براساس مصوبه دولت تا پایان سال قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ از 72 هزار ریال فراتر نخواهد رفت.
وی با بیان اینکه شرایط در استان خراسان شمالی فرق می کند، گفت: در بازارهای این استان قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ از 69 هزار تا 73 هزار ریال است.
حیدری با بیان اینکه افزایش قیمت در برخی از مغازه ها به علت حمل گوشت از مرغ داری به مغازه توسط خودشان است افزود: فروشگاه هایی که مرغ را از اتحادیه خریداری می کنند اختیار دارند تا حداکثر 73 هزار ریال به فروش برسانند زیرا تمام مرغ های موجود در آن گرم است.
مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده های سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه هم اکنون مرغ در مرغداری های این استان کم است گفت: تولیدکنندگان توزیع مرغ را برای شب عید تنظیم کرده اند که تا 10 روز آینده مرغ کامل رسیده وارد بازار می شود و نرخ فعلی گوشت مرغ با 4 یا 5 هزار ریال اختلاف طبیعی است و تورم وجود ندارد.
حیدری افزود: امسال در ذخیره کامل گوشت قرمز و مرغ منجمد هیچ مشکلی در این استان وجود ندارد.
استان خراسان شمالی 85 واحد مرغداری با ظرفیت یک میلیون و 971 هزار قطعه دارد که از این تعداد 67 واحد مرغ داری با ظرفیت یک میلیون و 700 هزار قطعه فعال است.
18
واحد مرغداری در خراسان شمالی هم نیمه فعال است.
7186/ 6042
خبرنگار: فاطمه قدسی باجگیران** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

 

 

...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : سه شنبه 3 اسفند 1395 ساعت: 19:18

close
تبلیغات در اینترنت