چگونگی فروش تولیدات روستاهای پایلوت منارید خراسان شمالی بررسی می شود

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چگونگی فروش تولیدات روستاهای پایلوت منارید خراسان شمالی بررسی می شود

بجنورد- ایرنا- معاون آبخیزداری و مدیر هماهنگی پروزه بین المللی منارید خراسان شمالی از بررسی بازار فروش تولیدات روستاهای پایلوت منارید این استان 941 هزار نفری خبر داد.

 

دکتر محمد فرامرز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه ایجاد معیشت پایدار و جایگزین از جمله اقدامات پروژه بین المللی منارید در روستاهای پایلوت است، اظهار کرد: هم چنین با توجه به اینکه بخش خصوصی از دست اندرکاران بالقوه و ذینفع پروژه منارید است این بخش می تواند فرصت هایی را در راستای تدوین واجرای اقداماتی که پتانسیل تجاری شدن را دارند، ایجاد کند.
وی گفت: در این راستا تیم دبیرخانه استانی منارید خراسان شمالی در نشستی با بخش های خصوصی به منظور بازاریابی بیشتر معیشت های راه اندازی شده توسط پروژه در روستاهای پایلوت ، تهیه مواد اولیه و تضمین خرید بیشتر محصولات را مورد بررسی قرار داده و سعی در جذب همکاری بخش خصوصی دارد.
فرامرز افزود: پروژه منارید زمینه سازی شناسایی فرصت های سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه اشتغال پایدار مبتنی بر منابع موجود در روستا و با هدف کاهش وابستگی و استفاده مستقیم از منابع طبیعی و تهیه 4 کانسپت و حدود 250 نفر سعی در ایجاد گسترش اشتغال در نواحی روستاهای پایلوت خود(سرداب، تفتازان و قلهک-شهرستان شیروان، قتلیش- شهرستان بجنورد و بربرقلعه، تازه قلعه- مانه و سملقان) دارد.
معاون آبخیزداری و مدیر هماهنگی پروزه بین المللی منارید خراسان شمالی با اشاره به روستاهای پایلوت پروژه بین المللی منارید در این استان گفت: این روستاها شامل قتلیش در بجنورد، تفتازان، قلهک و سرداب در شیروان، بربر قلعه و تازه قلعه در راز و جرگلان است.
فرامرز با بیان اینکه هم اکنون 5 صندوق اعتباری خرد در روستاهای پایلوت پروژه منارید در خراسلن شمالی راه اندازی شده است افزود
در این صندوق ها بیش از 600 نفر عضو هستند.
طرح بین المللی منارید(MENARID) در چارچوب برنامه توسعه پایدار و یکپارچه کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا، در هفت کشور اردن، الجزایر، ایران، تونس، مراکش، مصر و یمن اجرا می شود.
خراسان شمالی افزون بر 2 میلیون و 33هزار هکتار عرصه طبیعی دارد.
6062/7186
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسی

 

...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : سه شنبه 3 اسفند 1395 ساعت: 19:18

close
تبلیغات در اینترنت