شعب انجمن تعزیه ایرانیان در شهرستان های خراسان شمالی تشکیل می شود

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

شعب انجمن تعزیه ایرانیان در شهرستان های خراسان شمالی تشکیل می شود

شیروان- ایرنا- سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: هر شهرستانی که 50 نفر تعزیه خوان داشته باشد یک شعبه انجمن تعزیه ایرانیان در آن راه اندازی می شود.

 

به گزارش ایرنا ابوالحسن حیدری دوشنبه در نشست هم اندیشی سرپرستان انجمن تعزیه شهرستان های خراسان شمالی در شیروان با بیان اینکه بخشی از حق الزحمه اعضای هنرمندان تعزیه را اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تقبل کرده گفت: جایگاه تعزیه هنوز در بین مسئولان شناخته شده نیست.
وی گفت: تعزیه با توجه به اصالتی که دارد هیچ تغییری در آن انجام نشده است و آسیب هایی که در هنرهای دیگر وجود دارد در این هنر نیست.
سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با اشاره به مشکلات هنرمندان این عرصه گفت: باید به هنر تعزیه به عنوان میراث معنوی نگاه کرد.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان گفت: هم اکنون 300 نفر عضو انجمن تعزیه ایرانیان در خراسان شمالی هستند که از این تعداد 150 نفر در قالب 10 گروه فعالیت می کنند.
احمد زیبایی اظهار کرد: امسال نیز با هدف پاسداشت ارزش های دینی و آشنایی با شخصیت والای حضرت زهرا(س)، ترویج سبک زندگی اسلامی و دفاع از حریم ولایت ویژه برنامه های ایام فاطمیه این مراسم در مجتمع فرهنگی هنری غدیر شیروان برگزار می شود.
همایش تجلیل فعالان و پیشکسوتان تعزیه خراسان شمالی به میزبانی شیروان با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی و تعزیه خوانان این استان 14 اسفند ماه سال جاری در مجتمع فرهنگی هنری غدیر شیروان برگزار می شود.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
7186/ 6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسی

 

...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : سه شنبه 3 اسفند 1395 ساعت: 19:18

close
تبلیغات در اینترنت