معاون شرکت برق منطقه ای خراسان: انرژی برق شیروان کاملا پایدار شد

ساخت وبلاگ
چکیده : معاون شرکت برق منطقه ای خراسان: انرژی برق شیروان کاملا پایدار شد بجنورد- ایرنا- معاون بهره برداری شر... با عنوان : معاون شرکت برق منطقه ای خراسان: انرژی برق شیروان کاملا پایدار شد بخوانید :

معاون شرکت برق منطقه ای خراسان: انرژی برق شیروان کاملا پایدار شد

بجنورد- ایرنا- معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای خراسان بزرگ گفت: هم اکنون برق شهرستان شیروان و حومه از دو محل مطمئن تامین و با نصب ترانس سیار کاملا پایدار شده است.

 

حسن سویزی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه مردم شیروان پس از حادثه اخیر نیروگاه شیروان واقعا صبوری به خرج دادند، اظهار کرد: حادثه ای که در نیروگاه قدیم این شهرستان اتفاق افتاد در اثر اتصالی خطوط 20 کیلو ولت بود.
وی افزود: پس از این حادثه عملیات برق رسانی به شهرستان شیروان از طریق فاروج و بجنورد انجام و دست کم مشکل اولیه نبود برق در این شهرستان در همان روز اولیه حادثه برطرف شد.
معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای خراسان بزرگ با بیان اینکه در این حادثه سه کار جهادی صورت گرفت، گفت: باید از همه دست اندرکاران بویژه اداره برق شهرستان شیروان قدردانی کرد.
سویزی افزود: با وجود اینکه تجهیزات نداشتیم و ترانس را از جاهای دیگر تامین کردیم عملیات باسازی پست و نصب اصلی ترانس پست پارت در دستور کار قرار گرفت که در این حادثه همکاری های تنگانگی بین مسئولان شهرستان و استانی صورت گرفت.
وی با بیان اینکه هم اکنون ترانس تازه در این پست استفاده شده است گفت: ترانس های قبلی که 30 سال از عمر آنان می گذشت باید تعویض می شدند اما، مسئولان به این نتجیه رسیده بودند که تعویض آن ها به تاخیر بیفتند.
وی گفت: در کل کشور 30 پست مثل پست برق شیروان وجود دارد.
نیروگاه قدیم برق در گستره هفت هکتار در مجاورت این شهر خراسان شمالی قرار دارد.
شهرستان 157 هزار نفری شیروان 60 هزار مشترک برق دارد که از این تعداد 24 هزار مشترک روستایی و مابقی شهری هستند.
7186/ 6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

 

...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : جمعه 28 آبان 1395 ساعت: 1:54