ایجاد کمپ زائر در مسیر تپه امیر آباد شیروان

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

ایجاد کمپ زائر در مسیر تپه امیر آباد شیروان

شیروان- ایرنا- فرماندار شهرستان شیروان گفت: در آینده نزدیک در مسیر تپه امیر آباد شیروان نزدیک جاده ایستگاه و کمپ زائر بنا خواهیم کرد تا خدمتگزار خوبی برا زائران آقا علی بن موسی الرضا(ع) باشیم.

 

به گزارش ایرنا عباسعلی صفایی سه شنبه شب در جلسه شورای ادارای شیروان از ساخت میقات الرضا در شهر زیارت شیروان خبر داد و اظهار کرد: همه ساله این شهرستان میزبان زائرانی است که در مسیر مشهد مقدس از اینجا عبور می کنند و امروز شاهد گزارش های خوبی از حضور مسیحیان وسایر کشورها در جمع راهپیمایان پیاده روی به سمت کربلای معلی هستیم.
وی گفت: این زائران به عنوان سفیر تبلیغاتی در سایر کشورها می توانند انقلاب اسلامی و فرهنگ ایثار و شهادت را بین تشییع علوی و جهانیان صادر کنند.
صفایی با اشاره به موفقیت ورزشکاران این شهرستان در مسابقات جهانی افزود: با توجه به موفقیت های متوالی ورزشکاران این شهرستان و کسب مقام های برتر، دستگاه ها در کمک به ورزش و جوانان از هیچ کوششی دریغ نکنند چرکه هر چه به شادابی، روحیه و نشاط توجه بیشتری شود خسارت کمتری به جوانان وارد خواهد شد.
نماینده عالی دولت در شیروان خواستار کمک دستگاه ها به اردوی راهیان نور شد و گفت: بسیاری از دانش آموزان علاقه مند به حضور در اردوی راهیان نور هستند ولی به دلیل نداشتن توان مالی نمی توانند در این مراسم حضور یابند.
صفایی مهم‌ ترین هدف از اعزام کاروان‌ های راهیان‌ نور در قالب اردوی دانش‌آموزی را زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، بازگویی ایثار و رشادت‌های آنان و بزرگداشت ارزش‌های انقلاب عنوان کرد.
وی با اشاره به بحث صرفه جویی گفت: باید در صرفه جویی و هوشمند سازی کنتورهای برق نهایت دقت شود چرا که این شهرستان در سال 94 و 95 با رعایت الگوی مصرف، سرانه آن از متوسط استانی پایین تر بوده که باید از مردم به دلیل این صرفه جویی تشکر کرد.
وی با بیان اینکه در این خصوص کشاورزان پای کار آمده و با مشارکت خود در ساعت های کنترل هوشمند برنامه ریزی کردند افزود: عمده تولیدات ما متکی به قنوات، چشمه ها، رودخانه و سدها است که باید بتوانیم محور توسعه اقتصادی شهرستان که کشاورزی است جایگاه خود را حفظ کند.
صفایی با اشاره به سرد شدن هوا گفت: تجهیز ناوگان جاده ای، تهیه سوخت و کنترل سیستم های گرمایشی مدارس باید کنترل شود تا شاهد اتفاق ناگوار در مدارس نباشیم و دهیاران در این خصوص کمک های لازم را داشته باشند.
امام جمعه شیروان هم گفت: بهترین خدمت اجتماعی در سال اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال برای جوانان است و همه کارها نیاز به سرمایه، بودجه و اعتبار ندارد بلکه نیاز به راهنمایی دارد.
حجت الاسلام حسین کوثری با بیان اینکه در سال اقتصاد مقاومتی همفکری برای اشتغال، بزرگترین عبادت و خدمت است اظهار کرد: هم اکنون یکی از مشکلات اقتصادی کشور اشتغال است که بیکاری آسیب جدی به جامعه وارد می کند و بخش عمده ای از طلاق ها ریشه در بیکاری و فقر دارد.
وی با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی گفت: این روزها حال و هوای جهان اسلام، حال و هوای تشییع را دارد که عده ای با پای پیاده به سمت مشهد الرضا می روند و با توجه به قرار گرفتن این شهرستان در مسیر راه این زائران باید مساجد و حسینیه ها را آماده کنیم تا اسباب اسکان زائرین فراهم شود.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
1744/7186 
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: علی اصغرافتاده

 

 

 

...
نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : جمعه 28 آبان 1395 ساعت: 1:54

close
تبلیغات در اینترنت