سطح زیر کشت گندم در خراسان شمالی کاهش می یابد

ساخت وبلاگ
چکیده : سطح زیر کشت گندم در خراسان شمالی کاهش می یابد بجنورد- ایرنا- مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان ش... با عنوان : سطح زیر کشت گندم در خراسان شمالی کاهش می یابد بخوانید :

سطح زیر کشت گندم در خراسان شمالی کاهش می یابد

بجنورد- ایرنا- مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: سطح زیر کشت گندم در سال زراعی جاری در مقایسه با سال زراعی گذشته به دلیل افزایش کشت محصولات کلزا و چغندرقند پاییزه کاهش می یابد.

 

محمدنقی کاظمیان دوشنبه در گفت و گو با ایرنا سطح زیر کشت گندم آبی در نظر گرفته شده برای کشت گندم آبی 49 هزار هکتار و گندم دیم 101 هزار و 700 هکتار است که تاکنون 15 هزار و 600 هکتار گندم آبی و 25 هزار و 300 هکتار گندم دیم کشت شده است.
وی گفت: سال زراعی گذشته سطح زیر کشت گندم آبی در این استان 52 هزار و 600 هکتار و گندم دیم 103 هزار و 800 هکتار بود.
کاظمیان با بیان اینکه این کاهش در راستای جایگزین کردن با محصولات پاییزه دیگر مانند کلزا و چغندرقند پاییزه است، افزود: سطح زیر کشت کلزا از هزار و 700 هکتارسال گذشته به چهار هزار و 200 هکتار و کشت چغندرقند هم از 20 هکتار هم اکنون به 423 هکتار رسیده است.
وی گفت: سطح ابلاغی کشت کلزا چهار هزار و 500 هکتار و چغندرقند پاییزه هم هزار هکتار است.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با اشاره به خرید تضمینی گندم در سال جاری گفت: امسال 225 هزار تن خرید تضمینی
گندم در این استان انجام شده که به سال گذشته 83 درصد افزایش داشته است.
استان خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی و باغی دارد
6042/7186
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشاردهنده: سید حسین قدسی

 

 

سطح زیر کشت گندم در ایران,سطح زیر کشت گندم در جهان,سطح زیر کشت,سطح زیر کشت ذرت در ایران,سطح زیر کشت جو در ایران,سطح زیر کشت برنج در ایران,سطح زیر کشت برنج,سطح زیر کشت پسته,سطح زیر کشت محصولات کشاورزی,سطح زیر کشت انگور در ایران,...
نویسنده : بازدید : 13 تاريخ : چهارشنبه 19 آبان 1395 ساعت: 1:20