فرهنگ کتابخوانی در جامعه اسلامی ضعیف است

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

 

فرهنگ کتابخوانی در جامعه اسلامی ضعیف است

شیروان- ایرنا- کارشناس فرهنگی فرمانداری شیروان گفت: فرهنگ کتابخوانی در جامعه ضعیف است و باید تلاش کرد تا این فرهنگ را در جامعه ارتقا داد.

 

به گزارش ایرنا محمد عوض زاده دوشنبه در نشست ستاد کتاب و کتابخوانی شهرستان شیروان با بیان اینکه این موضوع خود یک فاجعه برای جامعه اسلامی است اظهار کرد: باید ساعت مطالعه در بین افراد افزایش یابد و فرهنگ سازی در این زمینه صورت گیرد.
وی یکی از سه مساله مهم تذکر مقام معظم رهبری در دیدار با جوانان را بحث مططالعه و کتابخوانی عنوان کرد و گفت: باید وظیفه دینی و ذاتی خود را انجام دهیم و برای افزایش مطالعه فرهنگ سازی صورت گیرد.
وی با اشاره به اهمیت خواندن، مطالعه کتاب و نوشتن افزود: تاکید بسیاری بر کتاب و مطالعه شده که از ابتدای کودکی نیازمند یادگیری و کسب علم و دانش هستیم.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان گفت: ایران با توجه به فرهنگ غنی که دارد وضعیت سرانه مطالعه در شان ایران نیست.
احمد زیبایی با بیان اینکه در خصوص افزایش سرانه مطالعه می طلبد تمام دستگاه ها همکاری داشته باشند اظهار کرد: امروزه مدرک گرایی جای مطالعه مفید را پرکرده و این در صورتی است که با فراهم کردن زیر ساخت های لازم، کتابخانه های عمومی و فضای مجازی دسترسی به کتاب آسان شده است.
وی با بیان اینکه در بحث کتاب و کتابخوانی مطالعه مفید و هدفمند صورت نمی گیرد گفت: آثار مخرب این موضوع بیشتر از آثار سوء است.
به گفته زیبایی هم اکنون 10 کتابخانه شهری و روستایی در شهرستان شیروان فعال است.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
6042/7186
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسی

 

فرهنگ کتابخوانی در افغانستان,فرهنگ کتابخوانی در ایران,فرهنگ کتابخوانی در مدارس,فرهنگ کتابخوانی در سال 1404,فرهنگ کتابخوانی در خانواده,فرهنگ کتابخوانی در جهان,فرهنگ کتابخوانی در کودکان,ترویج فرهنگ کتابخوانی در مدارس,درباره فرهنگ کتابخوانی,...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : چهارشنبه 19 آبان 1395 ساعت: 1:20

close
تبلیغات در اینترنت