خرید جو در خراسان شمالی 3.5 برابر افزایش یافت

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

خرید جو در خراسان شمالی 3.5 برابر افزایش یافت

بجنورد- ایرنا- مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: امسال 42 هزار تن جو از کشاورزان خریداری شد که این میزان خرید در مقایسه با سال گذشته 3.5 برابر رشد دارد.

 

محمد نقی کاظمیان سه شنبه در گفت و گو با ایرنا میزان خرید جو در سال گذشته را 13 هزار تن اعلام کرد.
وی با اشاره به سطح زیر کشت جو پاییزه در سال جاری گفت: امسال سطح زیر کشت جو آبی هفت هزار و 500 هکتار و جو دیم سه هزار هکتار است و همچنین سطح ابلاغی جو آبی 22 هزار هکتار و جو دیم 21 هزار هکتار است.
کاظمیان افزود: تا الان هفت هزار و 500 هکتار جو آبی و سه هزار هکتار جو دیم در این استان کشت شده است.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه سال گذشته کشت پاییزه این محصول به موقع انجام شد گفت: تا الان بارندگی مناسب در این استان نداشته ایم و کشت به صورت خشکه کاری شروع شده که به کشاورزان و دیم کاران توصیه می شود با توجه به سال زراعی جدید که 10 روز زودتر سرما را داریم و بارندگی شروع نشده عملیات خاک ورزی و کشت را انجام دهند.
کاظمیان افزود: کشاورزان باید در درجه اول به رقم بذر با توجه به شرایط محیط توجه کرده و در مرحله بعد تاریخ کشت را رعایت کنند تا با مشکلاتی از جمله بارش برف، از دست دادن زمان، یخ زدگی زمین، سرمازدگی محصول، رشد کم گیاه و سایر موارد مواجه نشوند
وی به دیم کاران توصیه کرد: قبل از فرارسیدن فصل سرد زمین را برای کشت آماده کنند چرا که در زمان کشت به احتمال زیاد با بارش برف و باران مواجه خواهند شد که این امر نیز مانع آماده سازی زمین برای کشت خواهد شد.
استان خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی و باغی دارد
6042/7186
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشاردهنده: سید حسین قدسی

 

خرید جو در بورس,خرید جو در مشهد,فروش جو در بندر انزلی,فروش جو در همدان,فروش جو در ایران,فروش جو در شیراز,...
نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : چهارشنبه 19 آبان 1395 ساعت: 1:19

close
تبلیغات در اینترنت