در دوران کودکی نباید بر رشد حافظه تاکید کنیم

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

در دوران کودکی نباید بر رشد حافظه تاکید کنیم

شیروان- ایرنا- یک مشاور و استاد دانشگاه با تاکید برآنکه خلاقیت دارای جنبه های مختلفی است، گفت: رشد و پرورش خلاقیت در دوران کودکی بسیار مهم بوده و ما نباید در این دوره سنی که شامل دوره های مهد کودک، پیش دبستان و دبستان است بر رشد 'حافظه' تاکید کنیم.

 

به گزارش ایرنا احمد دوستار مقدم جمعه در نخستین همایش علمی ' آموزش جهانی مفاهیم پایه ریاضی ' ، اظهار کرد: طی چند سال اخیر شاهد آن بوده ایم که حتی مهدهای کودک به سمت انتقال صرف اطلاعات صرف به کودکان روی آورده اند.
وی گفت: هرچند حفظ شعر و آموزش هایی از این قبیل دارای نکات مثبتی هم هست اما نباید در این دوره سنی بر اینگونه آموزش ها تاکید شود؛ بلکه باید با گنجاندن برنامه های متفاوت در آموزش های این دوره به کنجکاوی های کودک پاسخ داده و باعث رشد خلاقیت در آنان شویم
مدیر اجرایی عصر طلایی رشد کودک ایرانیان در استان خراسان شمالی گفت: این برنامه که حاصل سال ها تحقیق و تلاش محققان است طوری طراحی شده که کودکان از طریق ریاضی درک بهتری از دنیای اطرافشان داشته باشند.
علی روشن با بیان اینکه که کل آموزش این دوره پنج هدف اصلی را رصد می کند اظهار کرد: از بین بردن ترس ریاضی ، از بین بردن موانع خلاقیت ، افزایش مهارت فکر کردن ، انتقال مفاهیم پایه و اساس ریاضی و درک و استنتاج در عمل از اهداف این آموزش ها است.
وی با اشاره به آغاز به کار این موسسه در استان نیز گفت: فعالیت در استان از ابتدای تابستان و در شهرستان شیروان از ابتدای آبان ماه امسال را آغاز کردیم که استقبال خوبی هم از این روش تقویت مهارت های پایه به عمل آمد.
مدیر اجرایی موسسه عصر طلایی رشد کودک ایرانیان در شهرستان شیروان با بیان اینکه این موسسه در شهرستان اشتغال زایی کرده است افزود : شهرستان شیروان کودکان مستعد بسیاری دارد و خانواده ها نیز به آینده فرزندانشان اهمیت زیادی می دهند که سبب شده استقبال از این آموزش جهانی مناسب باشد.
تکتم پور مهدی درباره مشکلاتی که در مسیر راه این آموزش جهانی در شیروان قرار دارد نیز اظهار کرد : تنها مشکل موجود ، وضعیت معیشتی پایین خانواده های این شهرستان نسبت به سایر نقاط کشور است که سبب شده برخی از خانواده ها برای ثبت نام مردد شوند.
وی گفت : البته زمانی که مزایای شرکت در این کلاس ها را درک می کنند علاقه مند به ثبت نام می شوند و برای خانواده های کم بضاعت تر نشود هم شرایطی را برای آنها در نظر گرفته ایم.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
1744/7186 
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: علی اصغر افتاده

 

تغذیه در دوران کودکی,در مورد دوران کودکی,رشد در دوران کودکی,ترس در دوران کودکی,افسردگی در دوران کودکی,اموزش در دوران کودکی,اضطراب در دوران کودکی,اهمیت تغذیه در دوران کودکی,آموزش در دوران کودکی برنارد اسپارک,ورزش در دوران کودکی,...
نویسنده : بازدید : 14 تاريخ : دوشنبه 17 آبان 1395 ساعت: 12:29

close
تبلیغات در اینترنت