اجرای 22 هزار هکتار سامانه آبیاری تحت فشار در خراسان شمالی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

اجرای 22 هزار هکتار سامانه آبیاری تحت فشار در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: توانمندی استان در اجرای آبیاری تحت فشار 50 هزار هکتار است که تاکنون 22 هزار هکتار انجام شده است.

 

بهروز عربی شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه برای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی به دنبال این هستیم که سامانه آبیاری از سنتی به پیشرفته تغییر کند، اظهار کرد: هم اکنون بحث آبیاری میگرو(آبیاری قطره ای) بشدت مد نظر ما است.
وی با اشاره به آبیاری قطره ای گفت: با اجرای آن در باغ ها، اراضی کشاورزی و حتی گندم بتوان با استفاده از آبیاری میگرو میزان مصرف آب را بشدت کاهش و تولید را افزایش داد.
عربی با بیان اینکه تعهد سال گذشته دولت 480 میلیارد ریال بوده است افزود: در این راستا قرار است طی سال جاری 386 میلیارد و 200 میلیون ریال به استان تخصص یابد که 46 میلیارد و 200 میلیون ریال از طریق اسناد خرانه اسلامی و 340 میلیارد ریال قرار است نقدی پرداخت شود.
مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: امسال قرار است در این خصوص 860 میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شود که با تعهدات امسال و سال گذشته هفت هزار هکتار آبیاری تحت فشار اجرا و مابقی آن در صورت تخصیص اعتبار تا پایان برنامه ششم انجام خواهد شد.
خراسان شمالی 344 هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که سالانه بیش از2 میلیون انواع محصول از این سطح برداشت می شود.
6042/7186
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشاردهنده: سید حسین قدسی

...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : دوشنبه 17 آبان 1395 ساعت: 12:28

close
تبلیغات در اینترنت