3 هکتار از جنگل های خراسان شمالی در آتش سوخت

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 3 هکتار از جنگل های خراسان شمالی در آتش سوخت

 بجنورد- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت منایع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: سه هکتار از جنگل های منطقه درکش شهرستان مانه و سملقان این استان پنجشنبه گذشته در آتش سوخت.

 

سرهنگ موسی الرضا حیاتی شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این حادثه ساعت 14و30 آغاز و تا ساعت 7 شب ادامه داشت که با همت نیروهای یگان و اهالی محترم منطقه درکش خصوصا حضور فعال جوانان این آتش سوزی مهار شد.
وی با بیان اینکه هنوز علت آتش سوزی مشخص نیست و در دست بررسی است، افزود: در بسیاری از مواقع شماری از شهروندان برای تفریح که به جنگل می روند آتش روشن می کنند اما، به هنگام بازگشت آتش را خاموش نمی کنند.
وی توصیه کرد: هنگام رفتن به طبیعت، زمان برگشت محل آتش سوزی را با آب و خاک خاموش و بعد محل را ترک کنند.
وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هشت هکتار از جنگل های این استان در آتش سوخته که تمام آتش سوزی ها انجام گرفته مربوط به شهرستان مانه و سملقان بوده است.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی ضمن توصیه به شهروندان در خصوص رعایت نکات ایمنی گفت: همچنین در فصل پاییز آتش سوزی ها بیشتر از فصل تابستان است زیراکه علیرغم بادهای شدید، علف های خشک چندین برابر می شود.
حیاتی یکی دیگر از مشکلات را کمبود نیروهای جنگل در این استان عنوان کرد و افزود: هم اکنون نیروهای این یگان در جنگل های استان کمتر از حد استاندارد ملی است.
گستره حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی دو میلیون و 33 هزار و 36 هکتار است که از این وسعت یک‌میلیون و 400 هزار هکتار مرتع، بیش از 183 هزار هکتار بیابان و 434 هزار و 550 هکتار جنگل است.
6042/7186
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده:سیدحسین قدسی

...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : دوشنبه 17 آبان 1395 ساعت: 12:28

close
تبلیغات در اینترنت