سالانه 100 میلیون دلار سرمایه گذاری در خراسان شمالی هدفگذاری شده است

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

سالانه 100 میلیون دلار سرمایه گذاری در خراسان شمالی هدفگذاری شده است

بجنورد- ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی گفت: در راستای اجرای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، سالانه 100 میلیون دلار سرمایه گذاری در این استان هدف گذاری شده است.

 

رضا بهمن پور روزچهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: هم اکنون در این استان10هزار نفر از جمعیت 936 هزار نفری در 410 واحد تولیدی و صنعتی با 13 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری فعال هستند.
وی در ادامه گفت: از ابتدای برجام تاکنون چند هیات داخلی و خارجی برای عقد قرار داد به این استان سفر کرده اند و در این راستا یک شرکت خارجی برای تولید برق از انرژی خورشیدی به ارزش سه هزار میلیارد ریال اعلام آمادگی کرده است.
وی گفت: با هماهنگی و همکاری یکی از شرکت های سرمایه گذاری داخلی توافقاتی را در حوزه سرمایه گذاری خارجی داشته باشیم که در حوزه انرژی است و این پتانسیل و ظرفیت وجود دارد تا سطح 250 مگاوات این سرمایه گذاری افزایش پیدا کند.
بهمن پور افزود: هم اکنون با پی گیری هایی که انجام شد عملیات اجرایی دو طرح 30 مگاواتی در شهرستان های جاجرم و اسفراین در حال پی گیری است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی گفت: مجموع این سرمایه گذاری که منجر به صدور مجوز سرمایه گذاری در کشور شده با احتساب سرمایه گذاری داخلی 75 میلیون و 760 هزار یورو می شود.
استان خراسان شمالی در شمالشرق کشور واقع شده و دارای واحدهای بزرگ صنعتی نظیر مجتمع پتروشیمی خراسان، طرح آلومینای جاجرم، مجتمع فولاد و لوله های بدون درز اسفراین، کارخانه قند شیروان و همچنین کارخانه سیمان بجنورد است.
6042/7186
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : پنجشنبه 13 آبان 1395 ساعت: 12:52

close
تبلیغات در اینترنت