کشت پاییزه چغندرقند در خراسان شمالی 16 برابر افزایش یافت

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

 

کشت پاییزه چغندرقند در خراسان شمالی 16 برابر افزایش یافت

بجنورد- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: امسال کشت پاییزه چغندر قند در این استان واقع در شمالشرق کشور 16 برابر در مقایسه با پارسال افزایش یافته است.

 

محمدجواد تشکری چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا و با بیان اینکه پارسال کشت پاییزه چغندرقند در این استان صورت نگرفت اظهار کرد: سال 93 ، 25 هکتار از اراضی این استان زیر کشت پاییزه چغندرقند قرار گرفت که این میزان امسال به 415 هکتار رسیده است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: از این میزان 15هزار تن چغندر قند برداشت خواهد شد.
وی با بیان اینکه در هر هکتار 35 تن چغندرقند برداشت می شود گفت: میزان مصرف آب چغندرقند در کشت پاییزه نسبت به کشت بهاره 60 درصد کاهش دارد.
تشکری با بیان اینکه چغندرقند پاییزه فقط در شهرستان آشخانه کشت می شود گفت: کشت این محصول در زمستان باید در مناطقی که گرمتر هستند انجام شود و چغندرقندهای برداشت شده به کارخانه قند جوین تحویل داده می شود.
به گفته معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی چغندر قند پاییزه در این استان خرداد ماه برداشت می شود.
سالانه هزار و 730 هکتار از کشتزارهای خراسان شمالی زیر کشت چغندرقند می رود که از این سطح 57 هزار تن چغندرقند برداشت می شود
6042/7186
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

کشت پاییزه چغندرقند,...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : پنجشنبه 13 آبان 1395 ساعت: 12:52