60هزار اصله نهال در محدوده پروژه ترسیب کربن در خراسان شمالی تولید شد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

 

60هزار اصله نهال در محدوده پروژه ترسیب کربن در خراسان شمالی تولید شد

بجنورد- ایرنا- مدیر اجرایی پروژه بین المللی ترسیب کربن خراسان شمالی گفت: 60 هزار اصله نهال گلدانی در محدوده پروژه بین المللی ترسیب کربن این استان واقع در شمالشرق کشور تولید شد.

 

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع و آبخیزداری خراسان شمالی، احمد یزدانی اظهار کرد: این تعداد توسط اعضای گروه های توسعه روستایی روستاهای فاز یک و با مشارکت شرکت تعاونی کویر میاندشت اسفراین تولید شد.
وی گفت: این تعداد اصله نهال گلدانی، با گونه های گلدانی تاغ، قره داغ و آتریپلکس با هدف نهایی ترسیب کربن در 150 هکتار از محدوده پروژه ترسیب کربن خراسان شمالی در شهرستان اسفراین کشت می گردد.
یزدانی افزود: با توجه به انعقاد تفاهم نامه همکاری شرکت تعاونی کویر میاندشت با چند نفر از اعضای گروه¬های توسعه روستایی مبنی بر تولید و کشت نهال گلدانی به میزان 60 هزار اصله در محدوده توسط گروه های توسعه روستایی و خرید توسط شرکت تعاونی، با حضور تسهیلگران پروژه آموزش های لازم جهت تولید ارایه شد.
مدیر اجرایی پروژه بین المللی ترسیب کربن خراسان شمالی گفت: این پروژه با همکاری استانداری، دفتر عمران سازمان ملل (UNDP) و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به نمایندگی از سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در منطقه گورپان شهرستان اسفراین در گستره 126 هزار هکتار با 28 نقطه روستایی و سکونتگاهی و 6200 نفر جمعیت با هدف مدیریت مشارکتی منابع طبیعی و توسعه روستایی از سال 1393 در حال اجرا است.
6042/7186
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : پنجشنبه 13 آبان 1395 ساعت: 12:52

close
تبلیغات در اینترنت