دستگیری 4 شکارچی متخلف در شیروان

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

ستگیری 4 شکارچی متخلف در شیروان

شیروان- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شیروان گفت: چهار شکارچی متخلف به همراه لاشه چهار راس حیوان شکار شده در شمال این شهرستان دستگیر شدند

 

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی، حمید فخرانی افزود: این شکارچیان متخلف که در روز سرشماری وحوش این منطقه به همراه 2 راس الاغ در نوار مرزی مشاهده شده بودند پس از سه روز کمین و همچنین پس از 4 ساعت تعقیب و گریز دستگیر شدند.
وی افزود از متخلفین لاشه2 راس قوچ اوریال، 2 راس کل(بز کوهی)، یک قبضه اسلحه برنو لول بلند، 2 دستگاه دوربین چشمی و سایر ادوات شکار و صید کشف و ضبط شد و متخلفین که از اهالی روستای سرانی در حاشیه منطقه حفاظت شده گلیل بودند برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند.
فخرانی گفت: به استناد بند الف ماده 12 و بند ب ماده 11 قانون شکار و صید، برای هر شخصی که مبادرت به شکار و صید جانوران وحشی حمایت شده بدون پروانه ویژه و شکار و صید در مناطق حفاظت شده کند علاوه بر محکومیت جریمه ضرر و زیان وارده به محیط زیست به مبلغ 100 میلیون ریال بابت شکار یک راس قوچ وحشی، به حداکثر مجازات حبس مقرر در این ماده که به مدت سه ماه تا 3 سال تعیین شده است، محکوم می شود.
منطقه حفاظت شده گلیل و سرانی هم مرز با کشور ترکمنستان میباشد، از متنوع ترین زیستگاه های گونه های وحشی ایران و یکی از مهم ترین ذخیره گاه زیستی و جانوری کشور محسوب می شود.
این منطقه در شمال شهرستان شیروان واقع شده و حیات وحش شاخصی چون قوچ اوریال ،پلنگ ایرانی، کل و پرندگانی مانند هما، کرکس، عقاب طلایی، کبک دری و ... در آن زیست می کنند.
7186/6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

پیش بینی تولید 9 هزار تن کلزا در خراسان شمالی

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : دوشنبه 10 آبان 1395 ساعت: 9:45

close
تبلیغات در اینترنت