پیش بینی تولید 9 هزار تن کلزا در خراسان شمالی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

پیش بینی تولید 9 هزار تن کلزا در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری میزان تولید کلزا در این استان به 9 هزار تن افزایش یابد.

 

محمد جواد تشکری شنبه در گفت و گو با ایرنا سطح زیر کشت کلزا در سال گذشته را هزارو 600 هکتار دانست و اظهار کرد: سال زراعی امسال چهار هزار و 500 هکتار سطح زیرکشت پاییزه و بهاره کلزا در برنامه است که نسبت به سال قبل 180 درصد افزایش خواهد داشت.
وی با بیان اینکه سال گذشته هزار و 500 تن کلزا در این استان تولید شد گفت: امسال از چهار هزار و 500 هکتار سطح زیر کشت 9 هزار تن محصول کلزا تولید خواهد شد.
تشکری با اشاره به راهبرد دولت در خصوص کاهش 50 درصدی اتکا به دیگر کشورها در تولیدات دانه های روغنی افزود: برای حمایت از کلزاکاران همه محصول آنان خریداری می وشد و همچنین قیمت خرید تضمینی این محصول برای سال آینده 10 تا 15 درصد افزایش خواهد یافت.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: برای حمایت و تشویق کشاورزان به کشت کلزا تسهیلات کم بهره، توزیع بذر یارانه ای و بیمه رایگان تمام محصول کلزا از منابع دولتی تامین می شود.
خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح 300 هزار هکتار کشتزار است.
6042/7186
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : دوشنبه 10 آبان 1395 ساعت: 9:45

فهرست وبلاگ